Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Лупояд Костянтин Вікторович. Гормональні та імунологічні порушення у жінок, стан внутрішньоутробного плода при його гіпоксії (дистресі) та їх корекція. : Дис... канд. наук: 14.01.01 - 2006.



Анотація до роботи:

Лупояд К.В. Гормональні та імунологічні порушення у жінок, стан внутрішньоутробного плода при його гіпоксії (дистресі) та їх корекція. -Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.01 - акушерство і гінекологія. - Харківський державний медичний університет, Харків, 2006.

Дисертація присвячена абсолютно новому методу лікування гіпоксії внутрішньоутробного плода - озонотерапії та містить результати обстеження жінок з гіпоксією плода.

Так, у результаті озонотерапії рівень у крові первинних молекулярних продуктів пероксидації ліпідів - дієнових кон'югат - достовірно знижується на 50%, вторинних - основ Шиффа - зменшується на 35%, тоді як активність СОД еритроцитів матері зростає на 21%, КАТ - на 25%. Ще більш виражені зміни в групі жінок, що одержували комплексну терапію з використанням медичного озону -рівень ДК знижувався на 69%), основ Шиффа зменшувався на 63,6 %, активність СОД еритроцитів матері зростала на 29%, КАТ на 28%) Р < 0,05. Це значно покращує прогноз життя плода й новонародженого.

Уживання озонотерапії результативно впливає і на імунітет вагітних жінок, сприяючи достовірному збільшенню вмісту імуноглобулінів групи IgG на 30%о -33 %), зменшенню рівнів ЦІК на 20%) - 28%, що знижує ризик ушкоджувальної дії цього чинника на плід.

Уживання медичного озону стимулює гормоно продукуючу функцію фетоплацентарного комплексу, що чинить сприятливий вплив на матково -плацентарний кровообіг, покращуючи постачання плода киснем.

Озонотерапія сприятливо впливає на гемодинамічні показники в системі мати - плацента - плід. Нормалізація порушеного кровообігу в судинах системи фетоплацентарного комплексу спостерігалася в 4,1 рази частіше в групі жінок, що одержували комплексну терапію гіпоксії плода, ніж в групі, де лікування гіпоксії проводилося традиційними методами.

У результаті лікування народжувалося більше дітей у стані за Апгар 8-9 балів у жінок, що одержували озонотерапію, ніж у жінок, що одержували традиційне лікування.

У результаті проведеної роботи показані деякі нові сторони патогенезу гіпоксії (дистресу) внутрішньоутробного плода й на цій підставі доведена ефективність розробленої методики озонотерапії при вказаній патології.

  1. Уживання медичного озону стимулює гормонопродукуючу функцію фетоплацентарного комплексу, що чинить сприятливий вплив на матково-плацентарний кровообіг, покращуючи постачання плода киснем. Уміст естріола збільшується з 40,3 ± 0,4 до 56,40 ± 2,8 у 2-й групі і з 62,0 ± 8,7 до 88,5 ± 8,6 нмоль/л у 3-й групі в порівнянні з 1-ою групою із 38,3 ± 0,6 до 46,8 ± 1,7 нмоль/л (Р1-2<0,05; Р1-3<0,05; Р2-3<0,05).

  2. Разова доза медичного озону, одержана шляхом барботажу 200 мл стерильного фізіологічного розчину хлористого натрію озонокисневою сумішшю з концентрацією в ній озону 400 мкг/л, що вводиться внутрішньовенно щоденно впродовж 5 днів, є оптимальною для використовування в комплексному лікуванні гіпоксії плода.

  3. Озонотерапія позитивно впливає на клінічні прояви гіпоксії плода: знижується його рухова активність, поліпшується загальне самопочуття вагітної жінки, зникає відчуття страху й занепокоєння. Озонотерапія також покращує перинатальну адаптацію новонароджених.

  4. Медичний озон у комплексному лікуванні гіпоксії плода має виражений позитивний вплив на процеси перекисного окислення ліпідів й антиоксидантну систему захисту організму. Так, у результаті озонотерапії рівень у крові первинних молекулярних продуктів пероксидації ліпідів - дієнових кон'югат - достовірно знижується на 50%, вторинних - основи Шиффа - зменшується на 35%, тоді як активність СОД еритроцитів матері зростає на 21%, КАТ - на 25%. Ще більш виражені зміни в групі жінок, що одержували комплексну терапію з використанням медичного озону - рівень ДК знижувався на 69%, основи Шиффа зменшувався на 63,6 %, активність СОД еритроцитів матері зростала на 29%, КАТ на 28% (Р<0,05). Це значно покращує прогноз життя плода й новонародженого.

  5. Уживання озонотерапії сприятливо впливає й на імунітет вагітних жінок, сприяючи достовірному збільшенню вмісту імуноглобулінів групи IgG на 30% у 2-й групі і на 33% у 3-й групі, зменшенню рівнів ЦІК на 20% у 2-й групі і на 28% у 3-й групі, що знижує ризик ушкоджувальної дії цього чинника на плід.

  6. Озонотерапія сприятливо впливає на гемодинамічні показники в системі мати - плацента - плід. Нормалізація порушеного кровообігу в судинах системи фетоплацентарного комплексу спостерігалася в 3,9 рази частіше в 2-й групі і в 4,1 рази частіше у 3-й групі жінок, що одержували комплексну терапію гіпоксії плода, ніж у 1-й групі, де лікування гіпоксії проводилося традиційними методами.

  7. Уживання озону дозволяє скоротити в комплексному лікуванні гіпоксії (дистресу) плода використовування медикаментів, що надають антиоксидантну, реологічну, імунокорегуючу й детоксикаційну дію, оскільки озонотерапія є методом корекції ряду метаболічних та імунологічних розладів.

Публікації автора:

  1. Грищенко В.І., Лупояд К.В., Лупояд B.C., Зінченко В.Д., Сухомлін Є.А., Голота В.І. Роль медичного озону в лікуванні гіпоксії плода //Международньїй медицинский журнал - 2003. - С. 92-93 (автору належать огляд літературних джерел, збір матеріалу, аналіз гормональних, імунологічних досліджень, даних ультразвукового дослідження, перекисного окислення ліпідів, статистична обробка, підготовка до друку).

  2. Грищенко В.І., Лупояд К.В., Лупояд B.C. Лікування внутрішньоутробної гіпоксії плода за допомогою медичного озону // Клінічна фармація - 2003. -Т. 7. -№ 3. - С. 37 - 39 (автору належать огляд літературних джерел, збір матеріалу, аналіз гормональних, імунологічних досліджень, даних ультразвукового дослідження, перекисного окислення ліпідів, статистична обробка, підготовка до друку).

  3. Грищенко В.І., Лупояд К.В., Лупояд B.C., Зінченко В.Д. Гормональні і імунологічні порушення стану плода при гіпоксії і їх корекція за допомогою озонотерапії // Лікарська практика - 2004. - № 5. - С. 43 - 45 (автору належать огляд літературних джерел, збір матеріалу, аналіз гормональних та імунологічних досліджень, статистична обробка, підготовка до друку).

  4. Лупояд К.В., Лупояд B.C., Кислица В.В., Гришина O.О. Немедикаментозний метод лікування гіпоксії плода на сучасному етапі розвитку акушерства // Сучасні аспекти репродуктології, перинатальної медицини та кріобіології: Зб. наук. роб. - Харків. - 2003. - С. 132 - 137 (автору належать огляд літературних джерел, збір матеріалу, аналіз гормональних, імунологічних досліджень, даних ультразвукового дослідження, перекисного окислення ліпідів, статистична обробка, підготовка до друку).

  5. Грищенко В.И., Зинченко В.Д., Ганичев В.В., Лупояд К.В., Герасименко С.Ф., Сухомлин Е.А., Голота В.И. Использование медицинского озона в лечении внутриутробной гипоксии плода и анемий после акушерских кровотечений // Нижегородский медицинский журнал. 2003. - С. 150 - 151 (автору належать огляд літературних джерел, збір матеріалу, аналіз клініко-лабораторних досліджень, статистична обробка, підготовка до друку).

  6. Грищенко В.І., Лупояд К.В., Лупояд B.C., Зінченко В.Д., Сухомлін Є.А. Лікування внутрішньоутробної гіпоксії плода за допомогою озонотерапії //Нові технології оздоровлення природними та переформованими чинниками: Мат. науково - практ. конф., 22 - 27.11.2002. Харків 2002. - С. 208 - 210 (автору належать огляд літературних джерел, збір матеріалу, аналіз гормональних, імунологічних досліджень, даних ультразвукового дослідження, перекисного окислення ліпідів, статистична обробка, підготовка до друку).

  1. Грищенко В.І., Зінченко В.Д., Сухомлін Е.А., Голота В.І., Лупояд К.В., Лупояд B.C. Вживання медичного озону в комплексному лікуванні внутрішньоутробної гіпоксії плода // Озон і інші екологічно чисті окислювачі: Мат. XXIII Всеросійського семінару. - М. - 2002. - С. 22-28 (автору належать огляд літературних джерел, збір матеріалу, аналіз гормональних, імунологічних досліджень, даних ультразвукового дослідження, перекисного окислення ліпідів, статистична обробка, підготовка до друку).

  2. Грищенко В.І., Зінченко В.Д., Лупояд К.В., Лупояд B.C., Голота В.І., Сухомлін Є.А. Гіпоксія плода - лікування і профілактика із застосуванням медичного озону // Динаміка наукових досліджень: Мат. III Міжнародної науково-практ. конф. 21-30.06.2004. - Дніпропетровськ - 2004. - С. 6 - 8 (автору належать огляд літературних джерел, збір матеріалу, аналіз гормональних, імунологічних досліджень, даних ультразвукового дослідження, перекисного окислення ліпідів, статистична обробка, підготовка до друку).

  3. Грищенко В.І., Зінченко В.Д., Лупояд К.В., Лупояд B.C. Гормональні і імунологічні порушення в стані плода при гіпоксії і їх корекція за допомогою медичного озону // Перспективні розробки науки і техніки: Мат. науково-практ. конф. - Бєлгород - Дніпропетровськ. 2004. Т. - 6. С. 20 - 23 (автору належать огляд літературних джерел, збір матеріалу, аналіз гормональних та імунологічних досліджень, статистична обробка, підготовка до друку).