Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Хірургія


Мадяр Володимир Васильович. Інтраплевральна торакопластика в лікуваннірозповсюджених форм туберкульозу легень : Дис... канд. наук: 14.01.03 - 2005.



Анотація до роботи:

Мадяр В.В. Інтраплевральна торакопластика в лікуванні розповсюджених форм туберкульозу легень. – Рукопис.

Дисертація на звання кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.03 - хірургія. – Інститут хірургії та трансплантології АМН України, Київ, 2005.

В процесі виконання дисертаційної роботи автор вирішував актуальну задачу фтизіохірургії – підвищення ефективності лікування хворих на розповсюджені та резистентні до протитуберкульозних препаратів форми туберкульозу легень. Доведено ефективність інтраплевральної торакопластики (ІТ) щодо безпосередніх і віддалених результатів при її застосуванні. Остання розділена на просту та розширену. Визначені і вивчені показання до виконання ІТ. Запропонована модифікація лікувально-профілактичної ІТ.

Встановлено, що застосування ІТ прискорює процес заповнення плевральної порожнини оперованою легенею, що визначає її лікувально-профілактичну дію. При цьому зменшується кількість післяопераційних ускладнень у ранній та віддалений періоди. Збільшується тривалість життя оперованих, покращується його якість та соціальна реабілітація пацієнтів.

У дисертації узагальнені теоретичні та практичні дані щодо оптимізації хірургічного лікування хворих на розповсюджений хіміорезистентний туберкульоз легень шляхом застосування колапсохірургічних втручань. Дисертація містить нове вирішення актуальної наукової задачі у фтизіохірургії – підвищення ефективності інтраопераційної хірургічної профілактики плевролегеневих ускладнень за рахунок розробки нових методик та застосування симультанних втручань.

  1. Застосування розробленої нами модифікації інтраплевральної корегуючої торакопластики дозволило зменшити кількість післяопераційних плевролегеневих ускладнень в основній групі у 3 рази, скоротити термін післяопераційного лікування в хірургічному стаціонарі на 15,6% у порівнянні із групою спостереження.

  2. В ранньому та віддаленому післяопераційному періодах у хворих основної групи із виконаними симультанними операціями (резекція легені + інтраплевральна торакопластика) відмічено зменшення загострень процесу на 4,5%, рецидивів – на 9,8% на відміну від групи спостереження. Кількість неспецифічних змін в оперованій легені (емфізема, пневмосклероз, плеврокостальні зрощення) була менша на 24,1%, 7,9% і 4,3% відповідно.

  3. Виконання у 23 хворих з обмеженими деструктивними формами хіміорезистентного туберкульозу легень одночасних двобічних резекцій легень через трансстернальний доступ показало їх високу ефективність. На госпітальному етапі і у віддаленому післяопераційному періоді не відмічалось плевролегеневих ускладнень та летальних наслідків. Хороші функціональні результати отримані у 90% оперованих хворих.

  4. Для ліквідації післяопераційних плевролегеневих ускладнень у хворих основної групи, яким були виконані симультанні операції, реконструктивних та етапних хірургічних втручань виконано у 5,8 рази менше, ніж у групі спостереження.

  5. Без ускладнень післяопераційний період проходив у 74,6% хворих основної групи і у 49,4% пацієнтів групи спостереження. Післяопераційна летальність в групі спостереження на етапах ліквідації ускладнень склала 12%, а в основній групі летальності не відмічалось.

  6. За даними анкетування у віддаленому післяопераційному періоді, серед пацієнтів основної групи, що перенесли симультанні операції, відмічено зменшення кількості інвалідів ІІ – ІІІ груп на 14,6%, непрацюючих на 3,1%, збільшення тривалості життя на 17,8% в порівнянні з групою спостереження.

  7. Застосування колабуючих хірургічних втручань (ІТ, пневмоліз), доповнених до-, інтра- та післяопераційним пневмоперітонеумом, виконання в ході операції плевректомій та декортикацій суттєво розширюють можливості лікування хворих на розповсюджені деструктивні форми хіміорезистентного туберкульозу, значно підвищують ефективність комплексного лікування цього важкого контингенту пацієнтів.

Публікації автора:

1. Мадяр В.В. Інтраплевральна торакопластика при лікуванні сучасних форм розповсюдженого туберкульозу легень // Вісник Сумського державного університету - 2002. - № 8. - С. 182-184.

2. Мадяр В.В. Інтраплевральна торакопластика як альтернатива пневмонектомії при розповсюдженому туберкульозі легень // Вісник Сумського державного університету - 2002. - № 11. - С. 145-147.

3. Мадяр В.В. Показання до інтраплевральної торакопластики при плевректомії // Вісник Сумського державного університету - 2004. - № 7 (66). - С. 195-197.

4. Мадяр В.В. Роль інтраплевральної торакопластики в лікуванні розповсюдженого туберкульозу легень// Клінічна хірургія. - 2005. - № 2. - С. 43-46.

5. Боднар В.В., Мадяр В.В., П’ятикоп Г.І. До променевої діагностики синдрому плеврального випоту // Вісник Сумського державного університету - 2003. - № 7. - С . 114-117.

6. Дужий І.Д., Мадяр В.В. Модифікація варіантів інтраплевральної торакопластики при лікуванні поширеного туберкульозу легень // Вісник Сумського державного університету - 2004. - № 11. (70) - С. 57-62.

7. Дужий І.Д., Мадяр В.В., Шевченко В.П. Спосіб лікувально-профілактичної інтраплевральної торакопластики. Заявка. Зареєстрована за № 7519/2 від 17 червня 2004 року.

8. Можливості звільнення плеври від нашарувань шляхом торакоскопії / І.Д.Дужий, В.В.Мадяр, В.П.Шевченко та ін. // Збірник матеріалів 20 з'їзду хірургів України. - Тернопіль. - 2002.- С. 150-151.