Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Біологічні науки / Фізіологія людини і тварин


Григоров Олексій Олегович. Калієві канали Kv-групи інтернейронів культури клітин гіпокампа : Дис... канд. наук: 03.00.13 - 2007.



Анотація до роботи:

Григоров О.О.“Канали Kv-групи інтернейронів культури клітин гіпокампа”. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.13 - фізіологія людини і тварин – Інститут фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України, Київ, 2006

Дисертація присвячена вивченню потенціал-керованих калієвих каналів, що притаманні ГАМК-ергічним культивованим інтернейронам гіпокампа. Використання електрофізіологічних методик фіксації струму і потенціалу в конфігурації „ціла клітина”, парної реєстрації від синаптично зв’язаних клітин і електричної стимуляції аксону в комбінації з методиками імуноцитохімічного забарвлення і зворотної транскрипції з полімеразною ланцюговою реакцією дозволило широко дослідити специфічні підтипи калієвих каналів, властивих інтернейронам гіпокампа, внесок цих каналів в інтегральний калієвий струм інтернейронів, а також їх участь в регуляції гальмівної синаптичної передачі. Показано, що основна роль в формуванні інтегрального калієвого струму культивованих інтернейронів гіпокампа належить струму, що не має інактивації. Також показаний незначний внесок в інтегральний калієвий струм каналів Kv2-, Kv3- і Kv4-родин. Доведено, що виникнення стуму без інактивації обумовлено активацією каналів Kv7-родини, що складаються з Kv7.2-, Kv7.3- та Kv7.5-підтипів -субодиниць. Показана наявність Kv7-каналів на сомі і на аксонах гальмівних інтернейронів, а також їх здатність впливати на мембранні потенціали і функціональний стан клітини. Зроблено висновок про основну роль каналів Kv7-родини в формуванні калієвого струму соми інтернейронів у відповідь на деполяризацію і про здатність цих каналів модулювати ГАМК-ергічну синаптичну передачу.

  1. За допомогою методів фіксації потенціалу і активації потенціал-керованих калієвих каналів досліджено калієві струми гальмівних інтернейронів культури клітин гіпокампа, що виникають у відповідь на деполяризацію. Вперше показано, що основним компонентом інтегрального калієвого струму інтернейронів є струм, що не має інактивації.

  2. В культивованих інтернейронах гіпокампа виявлений калієвий струм зі швидкою інактивацією, який складає біля 10% сумарного калієвого струму інтернейронів. Показано, що цей компонент обумовлений роботою каналів Kv4-родини.

  3. Компонент калієвого струму з повільною інактивацією в інтернейронах культури клітин гіпокампа пов’язаний з роботою каналів Kv3- і Kv2-родин. Внесок цих каналів у відповідь інтернейронів на деполяризацію складає в середньому 15% від інтегрального вихідного струму. Канали Kv1-родини не задіяні в формуванні калієвого струму соми інтернейронів.

  4. Основний компонент калієвого струму соми гіпокампальних інтернейронів, який не має інактивації, обумовлений роботою каналів Kv7-родини. За допомогою імуноцитохімічних і молекулярно-біологічних методів в гальмівних інтернейронах культури гіпокампа виявлена експресія Kv7.2-, Kv7.3- і Kv7.5-підтипів a-субодиниць цих каналів.

  5. Показана наявність каналів Kv7-родини в аксонах інтернейронів гіпокампа і їх здатність впливати на ГАМК-ергічну синаптичну передачу. Встановлено, що активація Kv7-каналів суттєво пригнічує генерацію серії потенціалів дії, що, в свою чергу, призводить до зменшення кількості вивільнень ГАМК з терміналей і зменшення синаптичної відповіді.

Публікації автора:

Статті

  1. А.О.Григоров, А.А.Москалюк, С.А.Федулова, Н.С.Веселовский. Дифференциация калиевых токов в культивируемых тормозных интернейронах гиппокампа (идентификация калиевого тока М-типа) // Нейрофизиология/Neurophysiology – 2006. – Т.38, №3. – с.198-204.

  2. О.О.Григоров, А.О.Москалюк, С.А.Федулова, М.С.Веселовський. Потенціал-керовані калієві канали гальмівних інтернейронів культури гіпокампа // Фізіологічний журнал – 2006. – Т.52, №6. – с.35-44.

  3. О.О.Григоров, В.Є.Досенко, М.О.Кравченко, А.О.Москалюк, С.А.Федулова, М.С.Веселовський. Експресія генів калієвих каналів родини KCNQ у гальмівних інтернейронах культури гіпокампа та участь цих каналів в регуляції ГАМК-ергічної синаптичної передачі // Нейрофизиология/Neurophysiology – 2006. – Т.38, №5/6, с.381-389.

Тези доповідей

  1. А.О.Григоров, А.А.Москалюк, С.А.Федулова, Н.С.Веселовский Неинактивирующийся калиевый ток тормозных интернейронов культуры гиппокампа: биофизические и фармакологические свойства // Матеріали ІІ науково-практичної конференції молодих вчених та спеціалістів “Актуальні проблеми фармакології та токсикології”, Київ, 22 грудня, 2005 р. – К.: Архетип, 2005. – С. 21.

  2. О.О.Григоров, А.О.Москалюк, В.Є.Досенко, С.А.Федулова, М.С.Веселовський Потенціалкеровані калієві канали гальмівних інтернейронів культури гіпокампа // Тези доповідей ІІІ Всеукраїнської наукової конференції, присвяченої 70-річчю з дня народження Г.М.Чайченка „Психофізіологічні та вісцеральні функції в нормі та патології”, Київ, 4-6 жовтня 2006 р. – К.: Знання України, 2006. – С.29-30.

  3. О.О.Григоров, А.О.Москалюк, М.О.Кравченко, В.Є.Досенко, С.А.Федулова, М.С.Веселовський Участь калієвих каналів Kv7-родини в регуляції фізіологічної активності культивованих гальмівних інтернейронів гіпокампа і в модуляції ГАМК-ергічної синаптичної передачі // Тези доповідей IV з’їзду Українського біофізичного товариства (Донецьк, 19-21 грудня 2006 р.). – Донецьк: ДонНУ, 2006. – С 43-45.