Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Інформаційно-вимірювальні системи


Нечипорук Віталій Володимирович. Метод підвищення точності систем діагностики технічного обладнання на основі стаціонаризації вимірювальної інформації : дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / Національний авіаційний ун-т. — К., 2007. — 114арк. — Бібліогр.: арк. 106-114.



Анотація до роботи:

Нечипорук В.В. Метод підвищення точності систем діагностики технічного обладнання на основі стаціонаризації вимірювальної інформації. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.11.16 – інформаційно-вимірювальні системи. – Національний авіаційний університет, Київ, 2007.

Дисертацію присвячено проблемам розробки методів попередньої обробки інформаційних сигналів в системах діагностики технічного обладнання та математичного апарату, що при цьому використовується.

В роботі під терміном стаціонаризація розуміється процедура, яка полягає в тому, що шляхом попередньої обробки нестаціонарного сигналу, отриманого з давачів ІВС, будується новий стаціонарний випадковий процес, котрий зберігає повну інформацію про параметр чи функцію вимірюваного процесу. Основною задачею дисертаційної роботи є розробка простих методів стаціонаризації для таких процесів як кусково-стаціонарний, періодичний, кусково-однорідний та процесів щільність розподілу яких залежить від параметрів положення і масштабу.

Запропоновано і розглянуто новий метод стаціонаризації інформаційних сигналів який може бути використаний за умови кускової стаціонарності інформаційного сигналу.

Доведено теорему стаціонаризації приростів кусково-однорідного процесу Пуассона. На основі теореми стаціонаризації запропоновано алгоритм попередньої обробки кусково-однорідного процесу Пуассона.

Розглянуто класи процесів які допускають стаціонаризацію за допомогою методу масштабних коефіцієнтів.

Розглянуто можливість використання методу стаціонаризації в задачах теорії надійності при розрахунку і плануванні випробувань виробів, що працюють в нестаціонарному режимі за класичними методами перевірки гіпотез.

У роботі вирішено науково-технічну задачу розробки методів переходу від нестаціонарної статистики, що реєструється датчиками в умовах явної фізичної не стаціонарності до її стаціонарної модифікації без втрати інформативності вимірюваних параметрів.

Основні результати та висновки проведених теоретичних і експериментальних досліджень полягають в такому:

1. Проведений аналіз наукових праць з обробки статистичних даних в умовах не стаціонарності по одній реалізації та огляд існуючих ІВС, що працюють в умовах явної фізичної не стаціонарності показав, що найбільш доцільними є методи стаціонаризації та виділення класів нестаціонарних процесів, для яких його можна застосовувати. Результати цього огляду фактично є рекомендаціями практичної реалізації ІВС діагностики.

2. Розроблено новий метод попередньої обробки інформаційної статистики, яка надходить з блока датчиків до модуля обробки шляхом використання масштабних множників на відповідних ділянках стаціонарності або шляхом відбору вкладених стаціонарних послідовностей переходить в стаціонаризовану модифікацію придатну для обробки класичними статистичними методами.

3. Вперше досліджено модель кусково-однорідного процесу Пуассона і доведено теорему стаціонаризації його приростів, що відкриває шлях для використання класичних методів одноразової вибірки та послідовного аналізу при плануванні і проведенні випробувань технічних виробів на надійність.

4. Розроблено програмне забезпечення яке дозволяє шляхом імітаційного моделювання перевіряти розрахункові параметри при застосуванні методу МК та ІФ для процесу Пуассона.

5. Результати імітаційного моделювання з допомогою розроблених методів і програм показали доцільність та практичну реалізовність методу МК та ІФ.

6. В результаті експериментальних досліджень проведених на базі газодинамічного стенду з використанням повнорозмірної силової установки Аі-25 літака Як-40 було підтверджено теоретичні результати.

Публікації автора:

  1. Нечипорук В.В Стаціонаризація кусково-нестаціонарних пуассонівських процесів відмов // Техн. Електродинаміка. Частина 6. - 2004. – С. 115-118.

  2. Нечипорук В.В. Стаціонаризація сплайн-розподілів методом масштабування. // Вісн. НАУ. - 2003. - №3-4. – С. 38-41.

  3. Нечипорук В.В., Толбатов А.В., Математична модель перешкод при роботі АСУ газотурбінної електростанції // Вісн. Сумського державного університету. Серія: Техн. науки. – 2003. - №11(57). – С. 24 – 31.

  4. Нечипорук В.В. Використання методу масштабних коефіцієнтів для стаціонаризації інформаційних сигналів в інформаційно-вимірювальних системах діагностики електротехнічного обладнання // Техн. електродинаміка. – 2006. - №3. – С. 62-65.