Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Сільськогосподарські науки / Годівля тварин і технологія кормів


Сломчинський Михайло Миколайович. Оптимізація доз згодовування ліпроту молодняку кролів при вирощуванні на м'ясо : дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Національний аграрний ун-т. - К., 2005.



Анотація до роботи:

Сломчинський М.М. Оптимізація доз згодовування ліпроту молодняку кролів при вирощуванні на м’ясо. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогоспо-дарських наук за спеціальністю 06.02.02 – годівля тварин і технологія кормів. – Національний аграрний університет. – Київ, 2005.

Дисертаційна робота присвячена вивченню та науковому обґрунтуванню можливості застосування кормової добавки ліпрот у складі комбікормів для молодняку кролів при вирощуванні на м’ясо. Вивчено фізико-хімічні властивості ліпроту, вміст у ньому поживних речовин, макро- та мікроелементів, амінокислотний склад протеїну.

Доведена доцільність застосування ліпроту та визначено оптимальну дозу його згодовування. Встановлено вплив добавок ліпроту на продуктивність, перетравність поживних речовин раціонів, забійні якості та стан внутрішніх органів, досліджені морфологічні та біохімічні показники крові молодняку кролів породи сірий велетень при вирощуванні на м’ясо.

Включення ліпроту до складу раціонів годівлі молодняку кролів активізує обмінні процеси, підвищує середньодобові прирости, знижує витрати кормів на приріст. Економічний ефект від застосування ліпроту на 1 голову за період відгодівлі становить 2,14 грн.

  1. У проведених дослідженнях теоретично обґрунтовано та експериментально доведено доцільність використання ліпроту в комбікормах молодняку кролів при вирощуванні на м’ясо, що обумовлюється його позитивним впливом на продуктивність та якість продукції.

  2. Відгодівля молодняку кролів комбікормами з добавкою ліпроту СГ-9 у кількості 1,5% від протеїну раціону забезпечує підвищення середньодобових приростів на 18,5% і зниження витрат кормів на приріст – на 17,7%. Дози ліпроту в кількості 0,5, 1,0 та 2% є менш ефективними і забезпечують підвищення середньодобових приростів відповідно на 7,4, 13,5 та 11,1% і зниження витрат кормів на приріст – на 7,6, 13 та 10,9%.

  3. При годівлі молодняку кролів комбікормами з добавкою ліпроту спостерігається тенденція до збільшення перетравності органічної речовини та сирого протеїну раціону.

  4. Добавка ліпроту в кількості 0,5, 1,0, 1,5 та 2 % від протеїну раціону зумовлює підвищення рівня засвоєння спожитого азоту в організмі кролів відповідно на 1,9, 3,9, 4,7 та 2,2%. Разом з тим, спостерігається тенденція до підвищення рівнів засвоєння спожитого кальцію і фосфору.

  5. Застосування ліпроту як компонента комбікорму для молодняку кролів при вирощуванні на м’ясо в різних дозах не викликає відхилень у морфологічних і біохімічних показниках крові.

  6. Згодовування комбікормів, до складу яких входить ліпрот у кількості 1,5%, забезпечує збільшення передзабійної маси відгодівельного молодняку кролів на 12,3%, маси тушки – на 14,7%, забійного виходу – на 1,14%, а виходу м’яса – на 0,8%.

  7. Відгодівля молодняку кролів комбікормами з добавкою ліпроту в дозах 0,5, 1, 1,5 та 2% не впливає негативно на стан внутрішніх органів, розвиток яких протікає у відповідності зі збільшенням маси тіла.

  8. При використанні комбікормів з добавкою ліпроту в дозах 0,5, 1, 1,5 та 2% спостерігається тенденція до збільшення у м’ясі кролів вмісту протеїну та зниження калорійності і вмісту жиру.

  1. Економічна ефективність введення ліпроту СГ-9 до складу комбікормів молодняку кролів при вирощуванні на м’ясо у дозі 1,5% від протеїну за період відгодівлі становить 2,14 грн на голову.

Публікації автора:

1. Сломчинський М.М. Ліпрот у раціонах молодняку кролів на відгодівлі // Вісник Білоцерків. держ. аграр. ун-ту. – Біла Церква, 2001. –Вип. 19. – С. 91–95.

2. Сломчинський М.М. Вплив згодовування різних доз ліпроту на м’ясну продуктивність молодняку кролів // Вісник Білоцерків. держ. аграр. ун-ту. – Біла Церква, 2002. – Вип. 24. – С. 40–43.

3. Сломчинський М.М. Вплив згодовування різних доз ліпроту на деякі морфологічні та біохімічні показники крові молодняку кролів на відгодівлі // Вісник Білоцерків. держ. аграрн. ун-ту. – Біла Церква, 2002. – Вип. 22. –

С. 138–142.

4. Сломчинський М.М., Бомко В.С., Бала В.І., Москалик О.Ю.,

Оголь С.П. Ефективність використання ліпроту в складі раціонів молодняку кролів на відгодівлі // Науковий вісник Львівської держ. акад. ім. С.З. Гжицького. – Львів, 2003. – Том 5(№2), частина 4. – С. 132–135 (самостійно проведена експериментальна частина роботи, біометрична обробка даних та їх аналіз).

5. Донченко Т.А., Бала В.І., Сломчинський М.М. Кролівництво Київщини: період відродження // Аграрні вісті. Щоквартальний науково-практичний журн. – 2001. – №1. – С. 28–30 (самостійно проведена експериментальна частина роботи, біометрична обробка даних та їх аналіз).

6. Сломчинський М.М., Бомко В.С., Москалик О.Ю., Бала В.І. Рекомендації щодо використання ліпроту в складі раціонів молодняку кролів на відгодівлі. – Біла Церква, 2004. – 12 с. (самостійно проведена експериментальна частина роботи, біометрична обробка даних та їх аналіз).

7. Сломчинський М.М. Використання ліпроту в складі раціонів молодняку кролів на відгодівлі // Зб. матеріалів 3-ї міжвузів. наук.-практ. конф. аспірантів ”Сучасна аграрна наука: напрями досліджень, стан і перспективи”. – Вінниця, 2003. – С. 205–206.