Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Хірургія


Макаров Віталій Володимирович. Особливості хірургічного лікування хворих на гострі виразки та ерозії шлунка, ускладнені кровотечею, з урахуванням порушень імунітету: Дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Харківський держ. медичний ун-т. - Х., 2002. - 166арк. - Бібліогр.: арк. 139-166.



Анотація до роботи:

Макаров В.В. – Особливості хірургічного лікування хворих на гострі виразки та ерозії шлунка, ускладнені кровотечею, з урахуванням порушень імунітету. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.03 – хірургія – Харківський державний медичний університет, Харків, 2002.

Підставою дисертаційної роботи було вивчення лікування та аналіз історій хвороб 154 хворих з гострими виразками та ерозіями шлунка, ускладненими кровотечею. У ході дослідження були вивчені імунологічні зміни у хворих в залежності від обсягу крововтрати, запропонований новий метод консервативного лікування хворих на гострі виразки та ерозії шлунка, ускладнені кровотечею, з використанням біоглобіну по 7мг/кг протягом тижня 1 раз на добу, проведене вивчення ультраструктурних змін в зоні гострої виразки та ерозій шлунка, яке дало можливість визначитися зі способом оперативного втручання, враховуючи зміни ультраструктури клітин шлунка у зоні ушкодження, вивчені критерії виникнення гострих виразок та ерозій шлунка, ускладнених кровотечею, в післяопераційному періоді у хворих, прооперованих на органах черевної порожнини, вдосконалений спосіб профілактики виникнення кровотеч в післяопераційному періоді, описані способи оперативних втручань з використанням органозберігаючих методик.

У дисертації наведено нове рішення актуальних проблем лікування хворих на гострі виразки та ерозії шлунка, ускладнені кровотечею, що виявляється в удосконаленні засобів консервативного лікування з використанням біоглобіну та способу висічення гострої виразки шлунка.

  1. У зоні гострих виразок шлунка, ускладнених кровотечею, на ультрамікроскопічному рівні виявляються деструктивні процеси клітин шлунка, лізис тканин. Дані зміни не є зворотними і це обумовлює необхідність висічення гострої виразки шлунка. У зоні гострої ерозії зміни тканини шлунка знаходилися в межах фізіологічної компенсації та мали зворотний характер, що дозволило використовувати прошивання гострих ерозій, ускладнених кровотечею, з наступним проведенням противиразкової терапії.

  1. Найчутливіше пригнічення імунної системи спостерігалося у хворих з третім та другим ступенем важкості крововтрати, імунологічні показники не досягали норми під впливом противиразкової та гемостатичної терапії, а у хворих з першим ступенем важкості крововтрати вони досягали норми на фоні консервативної терапії.

  2. Використання біоглобіну додатково до традиційного консервативного лікування дозволяє уникнути вторинного імунодефіциту у хворих з гострими виразками та ерозіями шлунка, ускладненими кровотечею з важкою крововтратою.

  3. Хірургічне лікування хворих на кровоточиві гострі ерозії та виразки шлунка доцільне лише при кровотечі, що триває, та її рецидивах. Найбільш оптимальним оперативним втручанням при поодиноких гострих виразках є висічення виразки з одним із видів ваготомії та пілоропластики, при поодиноких гострих ерозіях – прошивання гострих ерозій в поєднанні з ваготомією, при численних гострих виразках та ерозіях – резекційні методи.

  4. Використання шкали бальних оцінок, критеріїв прогнозування виникнення гострих виразок та ерозій шлунка, ускладнених кровотечею, в післяопераційному періоді, що базується на змінах клінічних та лабораторних показників, дозволило визначити групу хворих з ризиком виникнення кровотечі.

  5. Впровадження розроблених засобів дозволило знизити виникнення рецидивів кровотечі з 31,25 % в контрольній групі до 22,9 % в основній групі, знизити загальну летальність з 12,5 % у контрольній групі до 6,7 % в основній групі.

Публікації автора:

  1. Оптимізація оперативного лікування хворих з гострими виразками шлунка, ускладненими кровотечею / Співавт. Бойко В.В., Шуба Д.Г. // Acta medica leopoliensia. – 2000. – № 3. – С. 33-35. Автором наведено спосіб висічення гострих виразок шлунка, ускладнених кровотечею.

  2. Опыт лечения больных с острыми кровоточащими язвами желудка, сочетающимися с острыми респираторными вирусными инфекциями // Медицина сегодня и завтра. – 2000. – № 1. – С. 95-96. Дисертантом освітлено досвід лікування хворих на гострі виразки шлунка, ускладнені кровотечею, в поєднанні з гострими респіраторними вірусними інфекціями.

  3. Изменение иммунологических показателей у больных с острыми кровоточащими язвами желудка / Співавт. Зайцев В.Т., Бойко В.В., Тарабан И.А., Беляевская Ю.С. // Вісник проблем біології і медицини. – 1999. – № 3. – С. 14-18. Автором проведено вивчення особливостей імунологічних змін у хворих на гострі виразки шлунка, ускладнених кровотечею ІІ та ІІІ ступеня важкості крововтрати.

  4. Корекція імунного статусу у хворих на гострі виразки шлунка, ускладнені кровотечею, з використанням біоглобіну / Співавт. Зайцев В.Т., Бойко В.В., Біляєвська Ю.С. // Врачебная практика. – 1999. – № 6.– С. 32-35. У дослідженні дисертантом особисто проведено порівняння впливу Т-активіну та біоглобіну на імунологічні показники хворих даної категорії.

  5. Острые язвы желудка и двенадцатиперстной кишки, осложненные кровотечением / Співавт. Тарабан И.А., Кирпичников А.С. // Медицина сегодня и завтра: Сборник научных трудов ХГМУ. – Харьков, 1998. – Выпуск 3. – С. 75-76. Автором наведена схема консервативної терапії у хворих з гострими виразками гастродуоденальної зони, ускладненими кровотечею.

  6. Описание случаев возникновения острых кровоточащих язв и эрозий желудка и двенадцатиперстной кишки у больных с острым панкреатитом / Співавт. Бойко В.В., Криворучко И.А., Доценко Д.Г. // Хирургия поджелудочной железы на рубеже веков: Материалы российско-германского симпозиума. 24-25 мая 2000. – Москва, 2000. – С. 16-18. Дисертантом проаналізовані причини виникнення гострих виразок та ерозій гастро-дуоденальної зони у хворих з гострим панкреатитом.

  7. Застосування перфторану для профілактики виникнення гострих виразок та ерозій шлунка у хворих, що були прооперовані з приводу гострих шлунково-кишкових кровотеч / Співавт. Бойко В.В., Тарабан І.А., Криворучко І.А., Грома В.Г., Вовк В.А., Пєєв С.Б., Мухамед Абугалі, Красивський С.Л. // Лекарства – человеку: Материалы международной научно-практической конференции. – Харьков, 2000, С. 108-110. Автором наведена схема консервативних засобів, спрямована на попередження виникнення гострих виразок шлунка, ускладнених кровотечею, у хворих, прооперованих з приводу шлунково-кишкової кровотечі.

  8. Пат. № 31867 А, А 61К 31/00, А 61К 47/00, Спосіб лікування хворих на гострі виразки шлунка, ускладнені кровотечею. ХДМУ. / Співавт. Зайцев В.Т., Бойко В.В., Біляєвська С.Ю. – за заявкою № 98115953 від 10.11.1998 р.: опубл. 29.03.2000. Бюл. № 2, 15.12. 2000. Бюл. № 7-ІІ. Автором вивчений вплив біоглобіну на імунологічні зміни у хворих з гострими виразками шлунка, ускладненими кровотечею.