Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Хірургія


296. Ізбицький Володимир Вікторович. Пілорус-, вагусзберігаюча резекція при виразковій хворобі шлунка: показання, технічні аспекти резекції, віддалені результати: дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Запорізька медична академія післядипломної освіти. - Запоріжжя, 2004.



Анотація до роботи:

Ізбицький В.В. Пілорус-, вагусзберігаюча резекція при виразковій хворобі шлунка: показання, технічні аспекти резекції, віддалені результати. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.03 – хірургія. – Запорізька медична академія післядипломної освіти, Запоріжжя, 2004.

Дисертація присвячена проблемі хірургічного лікування ускладненого (пенетрація, стеноз) перебігу виразкової хвороби шлунка. В роботі проаналізовані результати резекцій шлунка у хворих (контрольна група), оперованих за Більрот-І (n=52) при І, ІІ, ІІІ типах шлункових виразок та Макі-Шалімову (n=38) при І типі у порівнянні з основною групою (n=46), в якій пілорус-, вагусзберігаюча резекція виконана у 24 пацієнтів (І тип), розширена пілорус-, вагусзберігаюча резекція та дуоденопластика – у 12 (ІІ тип), пілорусмоделююча резекція шлунка з формуванням кінцепетльового гастроєюноанастомозу (за Ю.С. Гілевичем та В.І. Онопрієвим) – у 10 (ІІІ тип). Розроблені критерії щодо вибору методу оперативного втручання в залежності від показників кислотопродукції та морфологічних змін слизової оболонки шлунка. У віддаленому періоді в основній групі хворих спостерігалися поодинокі випадки демпінг-синдрому та дуоденогастрального рефлюксу – відповідно 2,4 % та 4,8 %. В контрольній групі демпінг-синдром був у 22,7 % хворих (р<0,05), дуоденогастральний рефлюкс – у 21,4 % (р<0,05). У підсумку, кількість відмінних і хороших віддалених результатів в основній групі спостерігалася у 92,8 % обстежених, що перевищує аналогічний показник (68,0 %) в контрольній – на 24,8 %, кількість задовільних і незадовільних результатів в основній групі була в 4 рази нижче, ніж в контрольній: відповідно 7,1 % і 0 % (основна група) проти 20,0 % і 12,0 % (контрольна група), що доводить достовірні переваги застосованих в основній групі операцій (р<0,05).

В дисертації наведені теоретичні узагальнення і нове рішення наукової задачі – хірургічного лікування ВХШ (шлункові виразки I, II, III типів), які включають обгрунтування, розробку і оцінку ефективності застосування сегментарних пілорус-, вагусзберігаючих та пілорусмоделюючих резекцій шлунка.

  1. У віддаленому періоді після стандартного застосування резекції шлунка за Більрот-І (шлункові виразки І, ІІ, ІІІ типів) ДС спостерігався у 25% хворих, ДГР – у 54,5 %, пептична виразка – у 4,5 %, позитивні результати лікування склали 61,4 %, задовільні – 20,5 %, незадовільні – 18,1%; за Макі-Шалімовим (виразки І типу) ДС – у 16,1 %, ДГР – у 38,7 %, пептична виразка – у 3,2 %, позитивні результати – 77,4 %, задовільні – 19,4%, незадовільні – у 3,2 %.

  2. Пілорус-, вагусзберігаюча сегментарна резекція шлунка показана при шлункових виразках І типу, а об’єм видаленого сегменту залежить від вираженості кислотопродукуючої функції та дисрегенераторних змін слизової; проксимальна і дистальна частини шлунка анастомозуються на весь просвіт.

  3. Розширена пілорус-, вагусзберігаюча сегментарна резекція тіла шлунка, проксимальна межа якої така ж, як при резекції 2/3 шлунка, показана при шлункових виразках II типу з рубцем після загоєної виразки дванадцятипалої кишки, а за наявності дуоденальної виразки – доповнюється дуоденопластикою з видаленням виразки.

  4. У хворих з шлунковими виразками III типу операцією вибору є резекція 2/3–3/4 шлунка з пілорусмоделюючим кінцепетльовим гастроєюноанастомозом.

  5. У віддаленому періоді після пілорус-, вагусзберігаючих сегментарних резекцій шлунка (хворі з І типом виразок) ДС не спостерігався, ДГР був тільки у 4,3 %, помірна та виражена гіпоацидність зберігалася у 84 %, анацидність – у 16 % випадків; після розширених пілорус-, вагусзберігаючих резекцій тіла шлунка (хворі з ІІ типом виразок) ДС не спостерігався, ДГР був у 2,4 %, гіпо-, нормацидність відмічена у 81,8%, помірна гіперацидність з компенсованою олужнюючою функцією антрума – у 18,2 % пацієнтів.

  6. У хворих з шлунковими виразками III типу після пілорусмоделюючих операцій проявів ДС і ДГР не було; помірна гіпоацидність зберігалася у 37,5 % пацієнтів, виражена гіпоацидність – у 62,5 %.

  7. Після сегментарних пілорус-, вагусзберігаючих та пілорусмоделюючих резекцій шлунка, які диференційовано застосовувалися у хворих з шлунковими виразками I, II, III типів, позитивні віддалені результати склали 92,8 %, задовільні – 7,2 %, незадовільні – 0 %.

Публікації автора:

1. В.Н. Клименко, В.А. Грушко, А.В. Клименко, В.В. Избицкий, А.И. Олейник, В.В. Вакуленко, Н.М. Хлыстун, С.Н. Гулевский. Дуоденопластика в сочетании с сегментарной резекцией тела желудка при сохранении иннервированного пилороантрального отдела у больных с декомпенсированным стенозом двенадцатиперстной кишки // Клінічна хірургія. – 2002. – № 3. – С. 12-15 (особисто автором зроблено обстеження хворих, взято участь у 15 % операцій).

2. В.Н. Клименко, С.М. Кравченко, А.В. Клименко, В.В. Избицкий, А.И. Олейник, В.В. Вакуленко, И.И. Исайчиков. Радикальная дуоденопластика с сегментарной резекцией тела желудка в хирургии декомпенсированного дуоденального стеноза язвенной этиологии // Матеріали XX з’їзду хірургів України. – Том 1. – Тернопіль. – „Укрмедкнига”. – 2002. – С. 217-219 (автором зроблено обстеження частки хворих, проведено статистичний аналіз результатів лікування цих хворих, взято участь у 20 % операцій).

3. В.В. Избицкий. Пилорус-, вагуссохраняющие, пилорус-моделирующие резекции в хирургическом лечении язвенной болезни желудка // Репродуктивне здоров’я жінок Запорізького регіону. – Збірник наукових статей. – Видавництво ЗДМУ. – Запоріжжя. – 2002. – С. 173—177.

4. В.Н. Клименко, В.В. Избицкий, В.В. Вакуленко, Е.В. Воскобойник, В.Г. Гончаров, А.А. Ефремов. Функциональная характеристика пилорус-, вагуссохраняющей резекции в хирургическом лечении язвенной болезни желудка // Запорожский медицинский журнал. - 2003. – № 2-3 .- С. 44-45 (особистий внесок автора визначався в обстеженні хворих, проведенні статистичного аналізу результатів лікування, участі у 80 % операцій, написанні статті).

5. В.В. Избицкий. Морфофункциональное обоснование применения пилорусмоделирующей резекции желудка у больных с III типом язв желудочной локализации // Запорожский медицинский журнал.- 2003.- № 5.- С.52-54.

6. В.В. Ізбицький. Пілорус-, вагусзберігаючі резекції шлунка в хірургічному лікуванні виразок I та II типів // Тези 58 науково-практичної конференції студентів та молодих вчених Національного медичного університету імені О.О. Богомольця з міжнародною участю ”Актуальні проблеми сучасної медицини”.- Київ, Україна.- 2003.- С. 161.