Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Інформатика, обчислювальна техніка та автоматизація


Салех Ібрагім Ахмад Аль-Омар. Розробка засобів застосування булевих функцій спеціальних класів для підвищення ефективності хеш-адресації, контролю та захисту інформації. : Дис... канд. наук: 15.13.13 - 2004.



Анотація до роботи:

  1. Стефанская В.А., Салех Ибрагим Аль-Омар. Использование булевих функцій, обладающих лавинным эффектом для повышения надежности телекоммуникаций. // Тези V Міжнародної конференції Системний аналіз та інформаційні технології, 2003 м.Київ,- С.104-105. (Дисертантом запропоновано спосіб використання булевих функцій з максимальною ентропією для підвищення надійності контролю передачі даних в комп’ютерних мережах).

АНОТАЦІЇ

Салех Ібрагім Ахмад Аль-Омар. Розробка засобів застосування булевих функцій спеціальних класів для підвищення ефективності хеш-адресації, контролю та захисту інформації. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.13. – Обчислювальні машини, системи та мережі. – Національний технічний університет України ”Київський політехнічний інститут”, Київ, 2004.

Дисертація присвячена дослідженню шляхів підвищення ефективності хеш-адресації, засобів контролю передачі та захисту даних за рахунок використання булевих функціональних перетворень с максимальним значенням повної та диференційної ентропії.

Запропонована нова структура хеш-пам’яті з використанням для формування хеш-адреси перенастроюваного кодом ортогонального булевого функціонального перетворювача. Така структура дозволяє використовувати єдиний механізм для первинної та вторинної хеш-адресації і таким чином зменшити колізії та об’єм хеш-пам’яті.

Для підвищення надійності виявлення помилок при контролі передачі даних методами контрольних сум та ехоплексу запропоновано новий спосіб використання булевих функціональних перетворень з максимальним значенням повної та диференційної ентропії.

Запропоновано новий метод синтезу булевих функцій з максимальним значенням повної та диференційної ентропії.

В дисертаційній роботі виконано теоретичне обґрунтування і одержано нове вирішення наукової задачі підвищення ефективності важливих складових сучасних комп’ютерних технологій– хеш-адресації, алгоритмів захисту інформації та засобів забезпечення надійності передачі даних в комп’ютерних мережах за рахунок нових способів організації обробки інформації в них, основаних на використанні булевих функціональних перетворень спеціальних класів.

Основні наукові і практичні результати полягають у наступному:

  1. Проведено аналіз складових ефективності потенційно найбільш продуктивного способу організації пошуку інформації в комп’ютерних системах – хеш-адресації. Показано, що ефективність хеш-адресації може бути підвищена за рахунок зменшення колізій та зниження притаманної цьому виду організації пошуку інформаційної надлишкості, що, в свою чергу, може бути досягнуте за рахунок використання для реалізації хеш-перетворень перенастроюваних систем ортогональних булевих функцій спеціальних класів.

  2. Запропоновано спосіб організації хеш-пошуку інформації з використанням перенастроюваних генераторів булевих функціональних перетворень спеціальних класів та відповідна структура хеш-пам’яті, які забезпечують підвищення продуктивності пошуку за рахунок зменшення вторинних колізій при зменшенні потрібного об’єма хеш-пам’яті шляхом зниження рівня інформаційної надлишковості.

  3. Обґрунтовано та розроблено спосіб організації виявлення помилок в комп’ютерних мережах методом контрольних сум на основі використанням булевих функціональних перетворень з максимальним значенням повної та диференційної ентропії. На основі проведеного теоретичного аналізу та результатів експериментальних досліджень доведено, запропонований спосіб забезпечує багатократне підвищення надійності виявлення помилок без внесення суттєвих затримок в процеси передачі даних.

  4. Запропоновано та теоретично обґрунтовано спосіб організації обчислень при контролі правильності передачі даних в комп’ютерних мережах методом ехоплексу з використанням функціональних перетворювачів, що відповідають критерію максимуму повної та диференційної ентропії. Спосіб забезпечує збільшення ймовірність виявлення помилки при передачі n-розрядного коду в раз в порівнянні з звичайним ехоплексом.

  5. Розроблено метод синтезу булевих функціональних перетворень з максимальним значенням повної та диференційної ентропії, який забезпечує формування більшої кількості функцій та потребує менше обчислювальних ресурсів для реалізації в порівнянні з відомими методами .

  6. Розроблено метод синтезу перенастроюваних генераторів булевих функцій з максимальним значенням повної та диференційної ентропії, який в порівнянні з відомими методами дозволяє одержувати більшу кількість функцій.

Публікації автора:

  1. Салех Ибрагим Аль-Омар. Использование генераторов булевых функций для повышения эффективности хеш-памяти.// Вісник Національного технічного університету України ”KПI”. Інформатика, управління та обчислювальна техніка.- Київ: ВЕК+, 2003. – № 40.- С.131-140. (Дисертантом запропоновано спосіб використання булевих функцій з максимальною ентропією для підвищення ефективності хеш-адресації).

  2. Марковский А.П., Абу Усбах А.Н., Аль-Омар Салех. Получение систем ортогональных булевых SAC–функций для систем защиты информации.// Вісник Національного технічного університету України ”KПI”. Інформатика, управління та обчислювальна техніка. – Київ: ВЕК+.–2001.–№36.-С.94-108. (Дисертантом запропоновано метод синтезу булевих функціональних перетворень з максимальною повною та диференційною ентропією).

  3. Марковский А.П., Осадчий В.В., Аль-Омар Салех. Получение балансных булевых SAC–функций для систем защиты информации.// Вісник Національного технічного університету України ”KПI”. Інформатика, управління та обчислювальна техніка.– Київ: ВЕК+.–2000.–№ 34.-С.54-60. (Дисертантом запропоновано метод синтезу перестроюваних генераторів булевих функцій з максимальною диференційною ентропією)

  4. Аль-Омар Салех, Виноградов Ю.Н., Лапин В.В. Топологические методы повышения эффективности хеш-алгоритмов. // Вісник Національного технічного університету України ”KПI”. Інформатика, управління та обчислювальна техніка, – Київ: ВЕК+.–2002–№37.-С.135-144. (Дисертантом запропоновані способи підвищення ефективності хеш-перетворень).

  5. Салех Ибрагим Аль-Омар. Топологические методы повышения эффективности алгоритмов шифрования данных в компьютерных системах и сетях. // Труды 4-й Международной конференции Современные информационные и электронные технологии-2003. Одесса, 2003.-С.131-132. (Дисертантом запропоновано спосіб використання булевих функцій спеціальних класів для підвищення ефективності алгоритмів захисту інформації).

  6. Марковский А.П., Аль-Омар Салех. Структурные методы повышения устойчивости к вскрытиям систем защиты подлинности информации на основе SHA-1 // Труды 2-й Международной конференции Современные информационные и электронные технологии-2001. Одесса,2001.-С.148-149. (Дисертантом запропоновано спосіб використання булевих функцій спеціальних класів для підвищення ефективності алгоритму формування хеш-сигнатур).