Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Приймак Світлана Григорівна. Відновне лікування жінок після лапароскопічних операцій при безплідності трубного походження. : Дис... канд. наук: 14.01.01 - 2003.



Анотація до роботи:

Приймак С.Г. Відновне лікування жінок після лапароскопічних операцій при безплідності трубного походження. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство та гінекологія, Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова МОЗ України, 2003.

Дослідження присвячено аналізу ефективності лапароскопічних реконструктивно-пластичних операцій на маткових трубах при жіночій безплідності з використанням традиційного та запропонованого нами способу реабілітації і свідчить, що раннє та комплексне застосування реабілітаційних заходів дозволяє підвищити ефективність лікування жіночої безплідності трубного походження. Необхідність реабілітаційних заходів доведена дослідженням видового складу та популяційного рівня мікробної контамінації внутрішніх геніталій і очеревинної порожнини, факторів і механізмів неспецифічного та специфічного імунного протиінфекційного захисту, показників гормонального гомеостазу. Запропонований та апробований оригінальний комплекс реабілітаційних заходів сприяв кращому відновленню прохідності маткових труб при їх початковому ураженні, а саме при ІІ ступеню оклюзії маткових труб. Частота настання вагітності після лапароскопічних реконструктивно-пластичних операцій на маткових трубах була в 1,8 рази вищою при І стадії спайкового процесу в ділянці придатків матки.

Дослідження присвячено аналізу ефективності лапароскопічних реконструктивно-пластичних операцій на маткових трубах при жіночій безплідності з використанням традиційного та запропонованого способу реабілітації і свідчить, що раннє та комплексне застосування запропонованих реабілітаційних заходів дозволяє підвищити ефективність лікування жіночої безплідності трубного походження. Необхідність реабілітаційних заходів доведено дослідженням видового складу та популяційного рівня мікробної контамінації вмісту цервікального каналу, порожнини матки і очеревинної порожнини, факторів і механізмів неспецифічного та специфічного імунного протиінфекційного захисту, показників гормонального гомеостазу.

1. Лапароскопічні реконструктивно-пластичні операції у пацієнток з безплідністю трубного походження включали: адгезіолізіс – у 96,2%, сальпінгооваріолізіс – у 88,5%, фімбріопластику – у 66,2%, сальпінгонеостомію – у 23,9%, сальпінгоектомію – у 4,6%. У 3,9% пацієнток операція обмежилась діагностичним етапом.

2. У всіх соматично здорових жінок з безплідністю трубного походження постійно у вмісті цервікального каналу, порожнини матки та очеревинної порожнини персистувала бактеріальна інфекція у популяційному рівні близькому до критичного – це переважно облігатні анаеробні аспорогенні бактерії. Також персистували окремі види інфекції, що передаються статевим шляхом, а саме: хламідії, уреаплазми, мікоплазми, цитомегаловірус або вірус герпесу. У окремих жінок одночасно персистують два види бактеріальної інфекції.

3. Розроблений нами новий оригінальний імунореабілітаційний комплекс призводив до нормалізації абсолютної кількості лейкоцитів, відносної кількості моноцитів та лімфоцитів. При цьому знижувалась інтоксикація організму (за лейкоцитарним індексом інтоксикації); відбувалась нормалізація відносної кількості СD3+, СD8+ та імунорегуляторного індексу, концентрації імуноглобулінів основних класів (ІgМ, ІgG, ІgА), циркулюючих імунних комплексів та СD20+, відновлювалась захоплююча здатність фагоцитуючих клітин, а також бактерицидна активність та потенційна бактерицидна активність поліморфноядерних лейкоцитів та її резерв, наближалася до норми активність системи комплементу.

4. Розроблений комплекс реабілітаційних заходів сприяв швидкому відновленню рівня естрадіолу та прогестерону в крові після лапароскопічних реконструктивно-пластичних операцій, що свідчить про ефективне збереження репродуктивного потенціалу та відновлення функції жовтого тіла.

5. Поетапна система реабілітації дозволила в ранньому післяопераційному періоді нормалізувати імунологічні показники та рівень статевих гормонів, що сприяло підвищенню ефективності лапароскопічних операцій.

6. Застосування запронованого комплексу реабілітаційних заходів дозволив підвищити ефективність лапароскопічних реконструктивно-пластичних операцій при безплідності трубного походження з трубною оклюзією ІІ ступеня в 1,6 рази, та при спайковому процесі органів малого тазу І стадії - в 1,8 рази.

Публікації автора:

1. Юзько О.М., Лаптєва Т.А., Приймак С.Г. Застосування лапароскопії у відновленні репродуктивного здоров’я жінок //Буковинський медичний вісник. – 2000. – Т.4. – №2-3. – С.193-195 (Дисертант провів клініко-статистичний аналіз особливостей лапароскопічних реконструктивно-пластичних операцій у жінок з безпліддям трубного походження).

2. Юзько О.М., Польова С.П., Приймак С.Г. Ендоскопічне та комплексне відновне лікування хворих з трубно-перитонеальним безпліддям //Збірник наукових праць асоціації акушерів-гінекологів України. – К.: "Фенікс". – 2001. – С.698-699 (Дисертантом розроблений та застосований комплекс реабілітаційних заходів для пацієнток, яким застосовували лапароскопічні реконструктивно-пластичні операції на маткових трубах при безплідді).

3. Юзько О.М., Приймак С.Г., Лаптєва Т.А. Лапароскопічна репродуктивна медицина: особливості видового складу мікробної контамінації піхви та маткових труб у жінок з безпліддям трубного походження //Вісник наукових досліджень. – 2002. – №3. – С.38-39 (Дисертантом самостійно проведено забір матеріалу, вивчено характеристику видового складу мікробної контамінації піхви та маткових труб, проведено статистичну обробку).

4. Приймак С.Г. Реабілітація репродуктивної функції після лапароскопічного лікування безплідності трубного походження //Українські медичні вісті. – 2001. – Т.4. – №1. – С.17.

5. Приймак С.Г. Поетапна комплексна система реабілітації репродуктивної функції після лапароскопічного лікування безпліддя трубного походження //ІХ Міжнародний конгрес СФУЛТ. Тези доповідей. – Луганськ. – 2002. – С.186.

6. Приймак С.Г., Юзько О.М. Деклараційний патент на винахід. Спосіб реабілітації репродуктивної функції після лапароскопічного лікування безпліддя трубного походження. Патент України №40244А від 16.07.2001. Бюл. №6 (Дисертантом проведений патентний пошук та оформлена патентна документація. Проведено клінічні дослідження із застосуванням даного способу. Запропоновано використання в ранньому післяопераційному періоді розчину Мірамістіну для гідротубації, УФОК, раннє контрольоване зачаття).

7. Юзько О.М., Приймак С.Г. Методичні рекомендації. Спосіб реабілітації репродуктивної функції жінки після лапароскопічного лікування безпліддя трубного походження. – Хмельницький центр науково-технічної і економічної інформації. – 2001. – С.4 (Дисертантом розроблений та впроваджений спосіб реабілітації репродуктивної функції після операцій на маткових трубах).

8. Приймак С.Г., Юзько О.М., Лаптєва Т.А. Інформаційний лист. Реабілітація репродуктивної функції після лапароскопічного лікування безпліддя трубного походження. – Хмельницький центр науково-технічної і економічної інформації. – 2002. – №25-2. – С.3 (Дисертант дав клінічну оцінку ефективності лапароскопічний операцій на маткових трубах в залежності від застосованого реабілітаційного комплексу).